top of page
mapp_Land3.jpg

ЯК ЗАХИСТИТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ В КРИМУ

20 березня 2020 року Указом Президента РФ значну частину території окупованої території АР Крим та м. Севастополь віднесено до так званих «прикордонних земель», які не можуть перебувати у власності іноземців та осіб без громадянства. Це рішення влади РФ створило загрозу примусового позбавлення власності громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах володіють земельними ділянками на півострові. Законодавство окупанта передбачає, що якщо іноземець або особа без громадянства не відчужить свою земельну ділянку протягом року з моменту прийняття вказаного указу, то така ділянка може бути продана з публічних торгів за рішенням суду в примусовому порядку. На практиці, цей процес починається з того, що прокуратура або окупаційна органи звертаються до суду з позовом про примусовий продаж земельної ділянки, а судові пристави здійснюють продаж земельної ділянки через аукціон. Передбачається, що власник земельної ділянки має отримати компенсацію, проте її розмір може бути значно нижчий ніж ринкова вартість цієї земельної ділянки

ВАЖЛИВО!

До числа іноземців, за логікою окупаційної влади, входять і громадяни України. Якщо громадянин України, після початку окупації автоматично отримав громадянство РФ, то йому не загрожує примусовий продаж на підставі згаданого вище Указу.

 

Російська Федерація намагається в такий спосіб змусити власників земельних ділянок (серед яких більшістю є громадяни України) набути російське громадянство або передати право власності на землю громадянам РФ з метою реалізації злочинної політики колонізації Кримського півострову за рахунок переселення на цю територію власного населення. Такі дії є незаконними, грубо порушують міжнародне право і можуть складати воєнний злочин.

 

З метою захисту права власності громадян України, які на законних підставах володіють земельними ділянками в АР Крим та м. Севастополь, ми пропонуємо наступний алгоритм дій, який допоможе захистити Ваше право власності на землю.

Up

Ви є власником земельної ділянки на території окупованого Кримського півострову?

Detal_02.png

Ваша земельна ділянка знаходиться в межах одного із вказаних районів  або населених пунктів?

Ви набували громадянство Російської Федерації або отримували паспортний документ окупаційної влади?

Detal_02.png

Станом на 18 березня 2014 Ви мали зареєстроване місце проживання на території Кримського півострову?

Повідомити окупаційну владу про відсутність намірів реалізовувати Вашу земельну ділянку використовуючи наступний шаблон (файл в фоматі doc. 17,2 kb)

Звернутися із заявою до правоохоронних органів України про вчинення кримінального правопорушення за ст. 438 КК України використовуючи наступний шаблон (файл в фоматі doc. 12,9 kb)

Звернутися до правозахисників з КримSOS, Регіонального центру прав людини, Української Гельсінської спілки з прав людини з метою отримання консультації та звернення із скаргою до Європейського Суду з прав людини для захисту Вашого права власності

Перелік населенних пунктів:

 

(1)

Райони АР Крим: Бахчисарайський, Джанкойський (крім міста Джанкой), Кіровський, Красноперекопський (крім м. Красноперекопськ), Ленінський, Нижньогірський, Роздольненський, Сакський (включаючи так зване «Оріховське сільське поселення»), Сімферопольський (включаючи так зване «Шкільненське сільське поселення», крім м. Сімферополь), Совєтський, Чорноморський;

(2)

Населені пункти в межах Судацької, Алуштинської, Армянської, Євпаторійської, Керченської, Сакської, Феодосійської (включаючи с. Узлове), Ялтинської міських рад.

(3)

Райони м. Севастополь: Гагарінський, Ленінський, Нахімовський (окрім території Верхньосадовської сільської ради), Балаклавський (у тому числі територія Інкерманської міської ради, але не включаючи територію Терновської сільської ради).

Perelyk

Роз'ясненя №1

Відповідно до законодавства окупанта, Ви вважаєтеся громадянином РФ, а тому Указ від 20 березня 2020 року не мав би  поширюватися на Вашу земельну ділянку. Річ у тім, що окупаційна влада автоматично вважає своїми громадянами всіх, хто законно проживав на території Кримського півострову на момент окупації. Виключенням з цього правила є особи, які подали декларацію про збереження громадянства України протягом місяця починаючи з 18 березня 2014 року. Застереження! Дії влади РФ є непередбачуваними. Відомі випадки, коли РФ розглядала осіб, які на момент окупації законно проживали на території Криму, як іноземних громадян/осіб без громадянства або ж припиняла громадянство РФ таких осіб. Тому рекомендуємо надіслати заяву про недопустимість відчуження Вашої земельної ділянки.

Roz_1

Роз'ясненя №2

Відповідно до законодавства РФ, Ви вважаєтесь іноземним громадянином або особою без громадянства, який/яка не має права бути власником земельної ділянки на так званих прикордонних територіях РФ. Після 20.03.2021 року уповноважені на це державні органи РФ або окупаційної влади РФ на території Кримського півострову можуть звернутися в суд з метою примусового вилучення Вашої земельної ділянки із подальшою можливою компенсацією вартості земельної ділянки або передачею суми, вирученої від продажу земельної ділянки. У зв’язку з цим ми пропонуємо Вам можливий правовий спосіб захисту Ваших прав. 

Roz_2

Роз'ясненя №3

Відповідно до законодавства держави-окупанта, Ви вважається громадянином РФ, а тому Указ від 20 березня 2020 року не поширюється на Вашу земельну ділянку. Якщо Ваше громадянство РФ буде припинено через вихід з громадянства або його втрату, то Ви будете розглядатись як іноземець.

Roz_3

Роз'ясненя №4

Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) є судовою інстанцією, яка знаходиться в місті Страсбург (Франція). Суд захищає права людини, закріплені в Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Звернення до Суду може допомогти зафіксувати порушення Вашого права власності на земельну ділянку з боку Уряду РФ та присудити компенсацію за порушення ваших прав. Рішення на Вашу користь також може бути стримуючим фактором для окупаційної влади.

Roz_4
But_01.png

Указ Президента РФ від 20 березня 2020 року не поширюється на Вашу земельну ділянку

Cancel_01

КОНТАКТИ:

Contacts
zz5.png

Представництво Президента України

в АР Крим

 

безкоштовна “гаряча лінія”: 0 800 502 192;

телефон (0552) 49-59-39;

телефон у месенджерах (Viber, WhatsApp, Telegram) +38 067 547 65 75;

Skype – обліковий запис: ark predstavnictvo;

електронна пошта: 

zvernennia@ppu.gov.ua;

поштова адреса:

м. Херсон, проспект Ушакова, 42.

zz6.png

03150, м. Київ, вул. Ділова, 24 (центральний офіс та адреса для листування);

 

м. Херсон,

вул. Кременчуцька, 69

(3 поверх)

 

е-mail:

zvern01@ark.gp.gov.ua

 

Гаряча лінія:

0(44) 596-73-57

+380967001600

(WhatsApp, Viber, Telegram)

zz3.png

Громадська спілка “Українська Гельсінська спілка з прав людини”

 

Гаряча лінія : +380501402565

/Viber: +380997936418

krym.priemnaya@

gmail.com

(в робочі дні з 10.00 до 18.00)

 

Гаряча лінія приймальні

в Херсоні

/ Viber: +380668831149

(в робочі дні з 10.00 до 18.00)

zz2.png

Громадська організація

“КРИМ SOS ”

 

Гаряча лінія м. Київ:

(063) 077-16-19,

(095) 031-53-97,

(096) 684-88-47


Гаряча лінія/ Viber

м. Херсон: (095) 277-53-55; 


Skype: krymsos_legal

(для тих, хто знаходиться у Криму)


Вебсайт:

https://krymsos.com/
е-mail: help@krymsos.com

zz1.png

Громадська організація “Регіональний центр прав людини”

01004 Бессарабська площа 5, офіс 13, Київ, Україна

+38 (050) 388 69 38
+38 (044) 279 41 11

 

е-mail: rchr.sev@gmail.com

LanDD.jpg

Також пропонуємо скористатись Чат-ботом

bottom of page