top of page
Live.gif

Як підтримати Україну

Ми довго вірили у раціональність та можливість компромісів щодо речей, навколо яких відновлювався світ після Другої світової війни. В ті цінності та підґрунтя, які перетворили континент на простір стабільності та безпеки. Ми вірили так само, як людина у стосунках до останнього сподівається, що аб’юзер (агресор, кривдник, насильник) заспокоїться завдяки ось цій останній поступці, зупиниться перед останньою червоною лінією. Проте ким би не була ця людина – домашнім тираном, самодурним керівником чи терористом, який десятиліттями шантажує світ, – жодні поступки не зможуть зупинити затягування у пекло насильства. Лише усвідомивши потребу і готовність протидіяти, давати відсіч агресору, ми знаходимо сили і шлях порятунку від цього пекла. 


Ми всі разом повірили у добру казку та стали заручниками аб’юзних відносин з РФ, і виходів з них не так багато. Або продовжувати занурюватись у терор, втрачаючи себе, або якнайскоріше розривати ці стосунки. Так, розрив стосунків має свою ціну, але ми маємо розуміти, що тільки так ми врятуємо себе, своїх близьких і той світ та спосіб життя, який десятиліттями робив Європу безпечною та комфортною. 

YY1.jpg

Це може забезпечити/посилити наші спільні дії по втриманню системи світової безпеки:

1

Санкції. Введення всесвітнього енергетичного ембарго. Не точкове, а секторальне блокування російської економіки, що прямо забезпечує/фінансує/живить її агресію. Росія заробляє гроші, щоб вести війну, використовує газовий шантаж проти країн ЄС, шантажує весь світ голодом. Тому найпростіший і найефективніший шлях – це відрізати Кремль від джерел фінансування. Кожен європеєць може запитати своїх політиків, чому ми продовжуємо платити за те, щоб ця війна тривала? Наскільки морально фінансувати вбивства? 

2

Підтримка відправлення зброї (у тому числі важкої) та захисного спорядження. Росія не хоче обговорювати, як відновити мир, і не готова постати перед правосуддям за свої злочини. Якщо одразу після підписання угоди про вивезення зерна для світу російська армія завдає ракетних ударі по порту, який має це забезпечити, – залишається не так багато опцій. У ситуації, коли з кривдника неможливо утихомирити, єдине, що лишається — допомогти тим, хто є жертвою, захистити себе. Тому зброя та захист для України – це єдиний шлях вибороти мир для всіх нас. 

YY2.jpg

3

Підтримуйте набуття членства України в ЄС. Ми спільно з вами відновимо віру в те, що Європа – це не тільки про бізнес, але й про справжні цінності та солідарність, консолідацію перед обличчям спільних загроз. Завдячуючи громадянам країн ЄС, політикам та урядам, ми вже просуваємось на цьому шляху. Але цей шлях потребуватиме часу та готовності діяти спільно. Країни ЄС повинні всіма можливими способами, в тому числі на політичному та технічному рівнях, прискорити інтеграцію України до ЄС з кінцевою метою – членство в ЄС. 

4

Інвестуйте у післявоєнну відбудову України (план Маршалла). План Маршалла допоміг після Другої світової війни і може стати ще раз закласти фундамент миру у Європі. 

5

Підтримуйте енергетичну незалежність і своїх країн, і України. Треба допомогти Україні розвивати альтернативні джерела енергії та зробити країну енергонезалежною. 

6

Особиста допомога – фінансові пожертви, волонтерство, допомога біженцям і вимушеним переселенцям, звернення до політиків та ваших представників на різних рівнях. Століттями ми спільно доводили, шо автократи та диктатори програють людям, об’єднаним спільними цінностями, та готовими до солідарних дій. Теза про те, що від «простої людини» нічого не залежить, є нісенітницею, яка протягом всієї історії людства спростовувалася людською гідністю та сміливістю.

YY2.jpg
bottom of page