ВТРАТИ
Квітень 2022 року. Російські військові замінували Каховську ГЕС. Заміновано шлюзи та опори, на дамбі встановлено 2 військові тентовані "Камази" без водіїв. Обидві машини, за даними української розвідки, повністю завантажено ящиками з вибухівкою. На правому березі поряд з Каховською ГЕС знаходиться Вежа Вітовта (Дозорна вежа), яка стає свідком ще однієї війни.
19 липня 2022 року. Росіяни з окупаційною владою зайшли у херсонський художній музей, силоміць забрали ключі від усіх фондів і поставили нову «директорку».
24 жовтня 2022 року окупанти починають грабувати Херсонський краєзнавчий музей. З Криму автобуси привезли сім десятків людей. «Силову підтримку» пограбування здійснювало ФСБ. Росіяни казали, що експонати вивозять з Херсона до Криму, мовляв, для збереження від обстрілів ЗСУ, а після «переобліку» повернуть. На «переоблік» із краєзнавчого музею вивезли чотири великі машини з заклеєними номерними знаками. Найцінніше ФСБ ховали собі до машин, тобто крали.
Серед найбільш цінних речей, які викрали росіяни, експерти називають «золоту кімнату», де було скіфське золото та срібло, лапідарій, колекцію зброї, яку починав збирати ще засновник музею Віктор Гошкевич, колекцію нумізматики.
1 листопада 2022 року почалося грабування художнього музею – окупанти вивезли майже 90% колекції музею (10 тисяч з 13,5 тисячі музейних експонатів). Серед вивезених експонатів – колекція творів мистецтва Балтії. Картини з херсонського музею «спливають» у сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Частину картин вдається ідентифікувати. Серед них, наприклад, картина «Давні стіні Вільнюса» Аугустінаса Савіцкаса (1919-2012) — класика литовського живопису другої половини ХХ століття, представника мистецької династії Савіцкасів.
1 листопада 2022 року. З тимчасово окупованої Нової Каховки прийшла звістка про те, що з картинної галереї імені Альбіна Гавдзинського масово вивозяться художні фонди: твори живопису, графіки, скульптури. Росіяни обікрали картинну галерею.
У художньому та краєзнавчому музеях Херсона, у картинній галереї Нової Каховки лишилися хіба що голі стіни та спорожнілі фонди. Після звільнення Херсона 11 листопада 2022 року співробітники музеїв, які не погодилися працювати на росіян, повернулися до своїх місць роботи, де їх зустріли спорожнілі виставкові зали.
Колекція артефактів з археологічних досліджень Тягині, серед яких унікальна середньовічна булава, литовська геральдика, кримськотатарська кераміка, монети – все це вціліло, оскільки у лютому 2022 року ГО «Культурний центр Україна-Литва» і ГО «Центр культурного розвитку «Тотем» встигли вивезти колекцію для експонування в Національному археологічному музеї в Києві.